tr-Jak vypadá marketing v moderní personalistice dnes? Jaké jsou nové trendy u zaměstnavatelů?

08.08.2020

Používáte také RTB, remarketing, online testy při náboru....? Pro ty co ještě ne, přinášíme bližší informace.


Především v posledních letech bylo patrné, že při nedostatku lidí se personalisti musí poohlížet po nových cestách jak nalézt nové pracovní síly. Už nestačí jen napsat inzerát a pak se přehrabovat v mnoha životopisech.


Naštěstí právě marketing a to především on-line marketing přináší nové zbraně a technologie. Otázku jak lidem, jež se poohlíží po nové práci zobrazit naši nabídku, odpovídá například tzv technologie RTB. RTB je založené na tom, že kdokoliv se pohybuje na internetu tak po sobě zachovává stopy. Nemusíte se bát, že by se vědělo, že Pepa Novák navštěvuje pravidelně stránky pro nezletilé, ale je to adresované na tzv IP adresu. Dle chování dotyčného se pak snadno zjistí pohlaví, přibližná adresa, koníčky, zájmy, názory, práce a mnoho dalšího. Jinými slovy pokud nám tedy takový potencionální zaměstnanec kouká na inzerci práce, tak se zaznamená, že ji hledá. A právě jemu se pak může zobrazovat vaše nabídka pracovního místa a to kdekoliv se bude na internetu ukazovat.

Je to vlastně velmi podobné tomu, s čím se setkáváte sami. Jednou se podíváte na pračku na stránkách Alzy a ta pračka se Vám pak ukazuje téměř všude. Tomuhle se říká remarketing a je to podmíněné návštěvou dotyčné webové stránky. Při RTB k tomu dojít nemusí.

Je také důležité. Aby grafika vaší nabídky se ukazovala v několika verzích, třeba i vyprávěla příběh. Je to proto, že pokud lidská mysl vidí jeden a ten samý obrázek znovu a znovu, tak jej vlastně už nevidí, tomu se říká tzv prosklívání..

Snazší je hledat kandidáta na danou pozici mezi současnými zaměstnanci. Jak ale poznat kdo na to má schopnosti? Pomůže testování jeho schopností, talentu, silných a slabých stránek. Online testy k tomu určené naleznete na stránkách www.psychometry-online.com

Příště si řekneme další kroky jak potencionální zaměstnance zaujmout a dostat ho na pohovor..